Düşler Akademisi Sosyal Etki Raporu 2009-2011

2008 Kasım ayında Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) tarafından, UNDP, Kalkınma Bakanlığı ortaklığında Türkiye Vodafone Vakfı hibe yoluyla hayata geçirilen Düşler Akademisi Projesi, “herkes için sanat” yaklaşımı ile engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere eşit katılım olanakları sunan öncü ve model bir proje.
Sosyal Etki Raporu da projenin 2009-2010-2011 yıllarındaki uygulama performansını ve yarattığı doğrudan ve dolaylı etkileri inceliyor. Düşler Akademisi projesinin izleme-değerlendirme çalışmaları, proje başladığı günden beri düzenli şekilde yürütülüyor ve bu rapora girdi teşkil ediyor. Rapor, proje kapsamındaki çalışmaların etkinliğini, verimliliğini ve yarattığı sonuçları ortaya koyuyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz

Sonraki Yayın:
Önceki Yayın:
Bu yazıyı yayınlayan
There is 1 comment for this article
 1. ercan at 12:47 pm

  Değişim sürekli ve kaçınılmazdır..bize ve zamana inat herşey değişiyor..aynı suda yıkanılamıyor iki kez..!
  Sosyal yaşam ve biriken sorunları da hep başka bir aşamaya, farklı bir renge dönüşüyor..biz hiçbirşey yapmasak da..!!
  ancak bu kendiliğindenciliğe dur diyen bir kesim duyarlı, gönüllü, aktivist, lider ve sıfatlarından arınmış ruhlar süreçlere müdahale ediyor…irade koyuyor..ve kendisi de değişirken herkes için daha yaşanır küçük-büyük dünyalar yaratıyor..
  bu değişimlerin rüzgarını, etkisini hissediyoruz..görüyoruz ve hatta içinde yaşıyoruz kimi kez..
  işte Düşler Akademisi bu dönüşüm platformlarından biri..bir örnek sıçrama noktası..bir vitrin..yüzlerce , hatta binlerce değişen yaşam öyküsünün adresi..
  iyi ki daha ilk yıllarında bir rapor hazırlamış bu hikayeleri paylaşmak için…
  tesekkurler dönemlerinin..çağlarının tanıkları oldukları için..iz bıraktıkları için..yeni araçlar sundukları için..dönüşüm yolcularına..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir