Meslek Lisesi Memleket Meselesi Sosyal Etki Raporu | 2006-2010

Koç Holding, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Mesleki-Teknik Eğitimi Özendirme Programı çerçevesinde eğitime destek amaçlı Meslek Lisesi Memleket Meselesi (MLMM) Projesi’ni başlattı. Proje ile Holding, mesleki-teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmayı, bu konuda önder olarak devletle iş dünyası arasında işbirliğinin tohumlarını atmayı, kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri meslek eğitimine özendirmeyi amaçlıyor.

Yedi senelik proje, 81 ilde, 250 okulda, 8000 meslek lisesi öğrencisine staj destekli eğitim bursu, istihdam önceliği ve koçluk sağlayarak hem eğitime hem de istihdama destek oluyor.

MLMM kapsamında elde edilen ilerlemeyi ölçümlemek, projeyle üretilen toplumsal etkiyi görmek ve edinilen dersler ile projeyi daha ileriye götürmek üzere gerçekleştirilen izleme-değerlendirme çalışmaları kapsamında ilk dört yıla ilişkin olarak oluşturulan bu rapor, projenin mevcut durumunu gözler önüne seriyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz

Sonraki Yayın:
Önceki Yayın:
Bu yazıyı yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir